Výběr kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Z 24. 6. 2009 17:28

to mar007: U kreditky KB je to to samé, jen to začíná "Platebni kartou C cislo ... ". Zpráva mi obvykle dorazí rychleji než se na terminálu vytiskne účtenka :shock:
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 26. 6. 2009 07:05

mar007 píše:U kreditky KB ti ten mail přijde také ihned a s tímto obsahem?

U kreditky taky. Vše se nastavuje v IB. Já takhle zaplatím debetním AmExem a ještě než podepíšu strvzenku, mám na mobilu informaci o blokaci. Parádní služba. Škoda, že to je jen u KB.

Jo, ještě to umí debetní karty UniCredit Bank, ale její kreditky už ne.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mar007 27. 6. 2009 14:57

Takže u kreditky RB se připravuje kýžená změna:

http://www.penize.cz/55254-lubor-zalman ... ase-dotazy


"Co se týče karet, vezmu Vaše připomínky bod po bodu. Výpis transakcí z kreditky – připravujeme přehled transakcí navázaný na eKonto. Pokud tedy máte eKonto a naší kreditní kartu, provedenou transakci uvidíte okamžitě po zaúčtování na kartový účet, budeme zasílat i SMS o provedené transakci - službu bychom měli začít poskytovat ve druhé polovině roku."
.... pravil GŘ RB
mar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej1 27. 6. 2009 19:14

mar007 píše:... Já vlastním ještě starší verzi kreditky od ČS (Kredit+), z dnešního pohledu je to stále ještě dobrá karta (120Kč ročně, výpisy zdarma), ale vadilo mi na ní právě to, co tu popisuješ. V IB je po proběhlé transakci zobrazen jen datum a částka, jinak vůbec nic. A to i tato "osekaná" informace se v IB zobrazí klidně i několik dnů pro jejím uskutečnění. Teprve na papírovém výpise jsou podrobnější údaje - obchodník. ...


Rovněž mám (zatím) Kredit+ a zrovna tohle se celkem nedávno změnilo, a to kupodivu k lepšímu. Sice se to pořád v IB objevuje až v okamžiku zaúčtování, ale ona položka se teď dá rozkliknout a objeví se tam potřebné podrobnosti (jméno obchodníka).
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej1 27. 6. 2009 19:24

Takže update od OP. Rozhodnul jse se nakonec pro Bene+ embosovanou, spíše iracionálně než racionálně zvítězila nad CitiBank. Nic jsem telefonicky nezjišťoval, ve středu jsem se cestou zastavil na pobočce, co že je potřeba, dostal jsem k vyplnění pro zaměstnavatele potvrzení o příjmech. V pátek jsem se tam stavil s vyplněným potvrzením a celkem bleskově proběhla žádost, byla předběžně schválena a teď čekám na kartu.

Velice profesionální byl přístup na pobočce, jediné drobné mínus je, že ten formulář na potvrzení příjmu nemají elektronicky na webu, takže ho paní účetní musela nasoukat do psacího stroje a vyplnit. Zatím tedy Bene+ za jedna s malinkatým mínusem.
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej1 27. 6. 2009 19:27

dalich píše:Kromě LBBW a mBank mám kreditky všech bank :-), ale nejvíc jsem spokojený s GE a Citi.


Tož to jste mi to teda neulehčil :D
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej1 27. 6. 2009 19:28

Tomáš Marný píše:Nám to stačí napsat jednou, jsme chápaví ;-).


Naopak, Sběratelé Bankovních Produktů (TM) ať píší raději víc než míň.
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fikyyy 5. 8. 2009 19:46

tak ted koukam na web komercky a nabizeji visa platinum credit card, cena lidovych 6500 :)
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 5. 8. 2009 19:51

Tu mají už pár měsíců :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fikyyy 5. 8. 2009 19:54

dalich: a taky koukam, ze uz vypustili amexky, skoda, zrovna sem si ji chtel casem poridit :(

je nejaka banka v cr, ktera amex aktualne nabizi?
fikyyy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 5. 8. 2009 20:08

No, AmEx Gold od KB je (byla) skvělá karta, mám jednu, ale platí mi už jen do 06/2010. Je skvělá na cesty (leč debetlka).

Klasický AmEx, tj. dolarová nebo eurová charge karta, tu má LBBW Bank a J&T Bank. Ale umí to i ČSOB, ne však standardní cestou (jen pro VIP klienty). O AmEx však můžeš zažádat sám přímo do AmEx v UK. Já to zkusil, zkrátím to: potřebuješ bankovní záruku na 5 000 USD, bankovní referenci od své banky, referenci svého chlebodárce a ideálně kontakty na další, kteří potvrdí tvoji bonitu. U mě to zadrhlo na bankovní záruce, dostal bych ji, ale jen za ni bych platil ročně cca 3000 Kč + ještě za AmEx. Plus za platby do UK (platba v USD). A za každou platbu mimo USD přirážka 3 % ke kurzu. Děkuji, nechci :D
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vpe 10. 5. 2010 03:00

Pro srovnání několik kreditek, které znám, menší rešerše:

http://www.axa.cz/AXA-Club/Partneri
Datart, Penny market, Schlecker, Hervis, Siko = 4% bonus. Benzina 0,5 Kč/litr plus 1% a kdekoliv jinde 1% (sleva přispívá bonusem na PP, PP Axa lze bez poplatku vypovědět po 12 měsíčních příspěvcích nejpozději do 24 měsíců od sjednání anebo až po uplynutí 5 let od sjednání, na PP lze inkasovat i příspěvky zaměstnavatele až 25KKč/rok)
náklady: od 2. roku při obratu <3000 Kč/měs je popl. 30 Kč = 0 až 360Kč/rok
800 122 221 (CC UCB)
======================================================
http://www.beneplus.cz/partneri-programu/?contentId=1
Datart = 2% sleva (obecně u partnerů 2-10% viz výše), kdekoliv jinde 1%
náklady: 499/rok od druhého roku od data schválení karty
800 13 11 11
======================================================
http://www.citibank.com/czech/consumer- ... h/citiclub varianta CitiShopping
Datart = 0% sleva, potraviny, restaurace nábytek, sport = 2% (max. 1000 Kč/měs!)
náklady: 50/měsíc = 600/rok od 4-tého měsíce po schválení, lze kdykoliv zrušit a lze mít až 4 dodatkové karty (na žádosti lze pouze 3 a obchodní zástupci neumí ani vyplnit smlouvu bezchybně)
- vydání - slibovali vydání do 3 týdnů, ale od 14.4. podpisu dodnes (bezmála měsíc) se Cinti banka ani nebyla schopna vyjádřit ke schválení/zamítnutí, infolinka nekompetentní, při sepisování asi 4 chyby z toho jedna chyba "opisování" zjištěna až po odvezení obchodním zástupcem
800 800 130 (externi agentura), 233 061 111
======================================================
http://www.sphere.cz/elektronicky_katalog/cz
Datart = 0% sleva (sleva pouze u partnerů 5-30% viz výše)
(vydává RB, první karta zdarma při splnění podmínek obratu, tuším 25KKč IN do RB)
sphere: 241 710 502, RB: 800 900 900

případně doplňte, opravte
Naposledy upravil mikicz dne 25. 5. 2010 07:31, celkově upraveno 2
Důvod: opraveno na žádost uživatele
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 11. 9. 2010 12:20

Jakožto OP si sem dovolím dát shrnutí zkušeností s bene+ kartou za rok používání.

Basic info: Karta používána rok bez nejmenších problémů, proteklo jí asi 140 tisíc, většina CZK, naprostá menšina EUR a HUF

Bonus program: Vráceno 2400 Kč. Základní bonus je 1 %, velmi milý byl ve 4Q09 vánoční bonus 3 %, díky němu to vyšlo tak dobře. Z partnerů jsem použil Agip (v jeden čas intenzivě, když jsem zkoušel DieselTECH), Datart (epizodně) a Neoluxor (dost intenzivně, jsou mým exkluzivním dodavatelem českojazyčné literatury) Po odečtení poplatku 500 za další rok jsem v plusu 1900 Kč. A to mi za tu změnu rozhodně stálo.

Zákaznická podpora: Potřeboval jsem jednou, povolit internetové transakce. Telefonát bez problémů, zařízeno. Při té příležitosti mi bylo nabídnuto zvýšení kreditního limitu z 50 kKč na 70 kKč což jsem slušně leč rázně odmítnul. Dále jsem nebyl přesvědčován, limit mi zůstal.

Marketing ze strany GE (jsem tam i s jinými produkty): Informují s výpisy a v internetovém bankovnictví, agresivní telefonáty se nekonají (haleluja)

Internetové bankovnictví: Trochu mi vadí, že je potřeba potvrzovací SMS už k přihlášení, ale je to jejich security feature, tak to respektuji. Párkrát se stalo, že tab s kreditními kartami byl s omluvou nedostupný (údržba), účty v tu chvíli jely. Zobrazují se jak blokace, tak zúčtované transakce, blokace bohužel bez podrobného popisu.

Ostatní: Zajímavé je, že první výpis mi došel dvakrát. Nevím, jestli je to bug, nebo feature.

Doporučení: Highly recommended.
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 9. 2010 12:35

Ondrej1 píše:Internetové bankovnictví: Trochu mi vadí, že je potřeba potvrzovací SMS už k přihlášení, ale je to jejich security feature, tak to respektuji.
V IB se to dá změnit.

Já měl IB pouze ke kartě a když jsem si tam přidal SU Genius, tak mi automaticky nastavili přihlášení s SMS. Tak jsem si to v IB zase zrušil a přihlašuji se pouze přihlašovacím jménem a heslem.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 13. 9. 2010 11:05

Ad ZakPodpora a Axa KK - to same povoleni Int. na axa KK mohu potvrdit, a poplatku za vedeni se muzes snadno vyhnout s Axou a odmeny inkasovat pohodlne jednou rocne nebo jednou za 2 roky (postup jsem uvedl drive) - takze kdyz zhodnotis seznam partneru, mozna te to vyjde i nasobne lepe...
Ne ze bych ji nejak propagoval.

S utratou co uvadis by slo dostat na slevu (bez partneru) (s jinou kartou) i 12000 - 18000 apod. ale je to trochu pracnejsi.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků