FinExpert.cz

Přihlásit se




Vracení penizy za nájem

Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 10. 2017 23:46 Odeslat příspěvek
Dobrý den, napište prosím kdo ví ó zákon ze pronajímatel vrácení peníze za pronájem? Pronajímatel dál výpověď ó ukončení smlouvy,dál 2 měsíce výpovědní lhůta, lhůta měla skončít k 31.10.2017, Jsem se přestěhoval už 7.10.2017,ale za původní být zaplatil dopředu. Mám nárok na vrácení peněz za období z 8.10 - 31.10.? Budu vděčný když pomůžete a odepíše té kterým zákonem můžu se chránit. Děkuji
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
19. 10. 2017 00:34 Odeslat příspěvek
Neres to, nic ti dobrovolne nevrati a kdyz neumis cesky, tak svuj narok u soudu stejne neprokazes.


Offline - Návštěvník Profil 
19. 10. 2017 08:15 Odeslat příspěvek
Problematiku řeší Občanský zákoník (nový) | Zákon č. 89/2012 Sb. - Oddíl 3 - Nájem - § 2201 a dále.
Nárok není, to datum 31. 10. 2017 je nejpozdější termín, kdy k vystěhování musí dojít. Když došlo dříve, tvoje smůla, mohl jsi tam zůstat až do konce měsíce. Samozřejmě se pronajímatele můžeš zeptat, zda ti poměrnou část nevrátí, ale šanci na úspěch vidím mizivou.
Lhůta 2 měsíce není standard, ale neviděl jsem smlouvu, podmínky a hlavně důvod výpovědi. Ta by za jistých okolností soudně napadnutelná byla, je však vždy nutné zvažovat přínosnost takového kroku.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 11. 2017 08:17 Odeslat příspěvek
Jak píše kaspara, nárok není. Pokud výpovědní doba trvala do 31.10., tak nájem skončil až dnem 31.10. - to, že nájemce odešel už 7.10., je jeho věc, nájemní vztah stále trval a on tam být mohl, kdyby chtěl, až do toho 31.

Druhá otázka je, zda výpověď byla platná (poučení nájemce, zachovaný a sdělený výpovědní důvod, zachovaná doba, ...) - tam by bylo možné se bránit teoreticky žalobou na určení neplatnosti výpovědi. Ale další otázka je - je zájmem nájemce aby byla vyslovena neplatnost výpovědi a on se mohl nastěhovat zpět nájem tak trval?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies