FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prémiové účty u českých bank

Offline - Diskutér Profil 
25. 3. 2017 08:37 Odeslat příspěvek
Vazne? Super, zkusim napsat bankerovi.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2017 09:43 Odeslat příspěvek
Proc si ty ucty v cizi mene tedy zrizujete kdyz nejste ochotni na nich nechat par drobnych ? Asi jsem v tomto trochu mimo. Ja si u CSOB Premier nechal zridit EUR ucet nebot se mi obcas hodi si ulozit i v CR zbylou hotovost.


Offline - Inventář Profil 
25. 3. 2017 09:45 Odeslat příspěvek
Z takových klientů mají banky totiž největší radost... :roll:


Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2017 09:54 Odeslat příspěvek
Fakt ze jo. Asi jsem moc konzervativni, premiovy ucet mam protoze plnim podminky jak jsou, aniz bych to musel obchazet preposilanim (to same plati na minimalni zustatky jakychkoli uctu). Tyhle "ochcavky" mi prijdou s prominutim dost tragicke... Omlouvam se za uprimnost.


Offline - Návštěvník Profil 
25. 3. 2017 10:10 Odeslat příspěvek
nojo, a nejlepší jsou přeposílači co se ještě rozčilují nad údajně nedostatečně prémiovým přístupem bank :-)

-- 25. 3. 2017 11:13 --

fremantle píše
U ČSOB Premium je to obtížnější ještě v tom, že asi jako jediná z těch rádobyprémiových nabídek ani implicitně nedokáže vydat druhou kartu k cizoměnovému účtu v ceně (a navíc i ten lze mít jen jeden, přičemž na výběr jsou snad jen 3 či 4 měny - to i ČS nabízí aspoň USD, EUR i GBP v ceně nebo to ještě jde snáz rozdýchat ten "neprémiový" žloutenkový hnus u rakouské kampeličky, kde je aspoň jeden multiměnový účet s 9 měnovými složkami), a i pokud by ano, tak je to ta základní MC Debit se standardním poplatkováním (tedy výběr v zahraničí za stokorunu)...


Me k CSOB Premium dali k EUR účtu sami od sebe DK VISA (šel by i MC)....samozřejmě bez poplatku. To že jde v rámci CSOB Premium jen jeden devizový účet je skutečně opruz....


Offline - Nadšenec Profil 
25. 3. 2017 10:22 Odeslat příspěvek
Toto mela dobre osetreno myslim prave HSBC. Byla tam podminka celkove ulozky/zustatku/investice. Proste konkretni suma, zadny obrat umele tvoreny nejakym otacenim. Bylo to jednoduche a prakticke, kdo nedosahl - tucny poplatek a pripadne pak zruseni uctu.
Dokazal bych si predstavit, ze soucasne premiove ucty hrajici si na prijem , to po nejakych zkusenostech s umelym otacenim penez mezi ucty mozna take casem zavedou. A bude vymalovano :)


Offline - Návštěvník Profil 
25. 3. 2017 10:26 Odeslat příspěvek
Záleží kolik těch přeposílačů ve skutečnosti je. Možná je to zanedbatelná menšina a bankám je to proto jedno. Finexpert fórum není v tomhle směru úplně representativní :-)


Offline - Administrátor Profil 
25. 3. 2017 10:33 Odeslat příspěvek
Jenže HSBC něco nabídla - paralelní účty v jiných zemích s možností bezplatně mezi nimi převádět a to v době, kdy tu devizovky ještě moc nevstoupily ve známost.

Ale co můžou nabídnout dnešní "prémiové" účty? Vedení a transakce zdarma? Tím nikoho neoslní, to už má tak polovina bank na trhu. Osobního bankéře, jehož jediným cílem je něco ti prodat? No, to je spíše mínus, než přidaná hodnota. A za to by tam člověk měl nechat ležet peníze v podstatě zadarmo?

Ať mi banka nabídne solidní podmínky pro depozita a klidně tam milion nebo dva dám. Ale nechat je tam za 0,3 % p.a.? Nebo jít do předražených investic, které lze jinde získat výhodněji? Já osobně mám poměrně odpor vůči riziku, takže do investic jít nechci vůbec, ale to je moje rozhodnutí.

Takže banka může zavést kritéria, jaká chce, problém je, že se jí klidně může stát, že tím vyžene i klienty, ze kterých nějaký zisk má.


Offline - Diskutér Profil 
25. 3. 2017 10:48 Odeslat příspěvek
Monostatos píše
Me k CSOB Premium dali k EUR účtu sami od sebe DK VISA (šel by i MC)... samozřejmě bez poplatku.

Ale výběry z ATM v zahraničí jsou zpoplatněné, že?


Offline - Inventář Profil 
25. 3. 2017 11:17 Odeslat příspěvek
mobilman píše
Toto mela dobre osetreno myslim prave HSBC. Byla tam podminka celkove ulozky/zustatku/investice. Proste konkretni suma, zadny obrat umele tvoreny nejakym otacenim. Bylo to jednoduche a prakticke, kdo nedosahl - tucny poplatek a pripadne pak zruseni uctu.
Dokazal bych si predstavit, ze soucasne premiove ucty hrajici si na prijem , to po nejakych zkusenostech s umelym otacenim penez mezi ucty mozna take casem zavedou. A bude vymalovano :)


Trochu zapomínáš, že u HSBC byl dobře úročený spořicí účet, tam nebylo problém ten milion nebo kolik chtěli nechat. A karty měly všude na světě středový kurz (o možnosti zahraničních účtů nemluvě). Tomu nesahají aktuální prémiové účty ani po kotníky, ČSOB i EP nabízejí mimořádně mizerné kurzy, v zahraničí jsou jejich karty až na pár výjimek prakticky nepoužitelné. K tomu jedno z nejhorších IB a podmínky tak přehledné, že se v tom nevyznají ani sami bankéři. Mám takový dojem, že tady pár bankám ujel vlak a pokud se nevzpamatují, tak po nich za pár let ani pes neštěkne. Když se ještě navíc začnou zbavovat bonitních klientů, tak to jen urychlí.


Offline - Návštěvník Profil 
25. 3. 2017 11:24 Odeslat příspěvek
Delitzsch píše
Monostatos píše
Me k CSOB Premium dali k EUR účtu sami od sebe DK VISA (šel by i MC)... samozřejmě bez poplatku.

Ale výběry z ATM v zahraničí jsou zpoplatněné, že?


Jo, jsou. A platby v jine mene nez euro jdou vždy pres kurz deviza prodej banky ☹


Offline - Administrátor Profil 
26. 3. 2017 10:34 Odeslat příspěvek
xls píše
mobilman píše
Toto mela dobre osetreno myslim prave HSBC. Byla tam podminka celkove ulozky/zustatku/investice. Proste konkretni suma, zadny obrat umele tvoreny nejakym otacenim. Bylo to jednoduche a prakticke, kdo nedosahl - tucny poplatek a pripadne pak zruseni uctu.
Dokazal bych si predstavit, ze soucasne premiove ucty hrajici si na prijem , to po nejakych zkusenostech s umelym otacenim penez mezi ucty mozna take casem zavedou. A bude vymalovano :)


Trochu zapomínáš, že u HSBC byl dobře úročený spořicí účet, tam nebylo problém ten milion nebo kolik chtěli nechat. A karty měly všude na světě středový kurz (o možnosti zahraničních účtů nemluvě). Tomu nesahají aktuální prémiové účty ani po kotníky, ČSOB i EP nabízejí mimořádně mizerné kurzy, v zahraničí jsou jejich karty až na pár výjimek prakticky nepoužitelné. K tomu jedno z nejhorších IB a podmínky tak přehledné, že se v tom nevyznají ani sami bankéři. Mám takový dojem, že tady pár bankám ujel vlak a pokud se nevzpamatují, tak po nich za pár let ani pes neštěkne. Když se ještě navíc začnou zbavovat bonitních klientů, tak to jen urychlí.

Přesně tak. Pokud se zde objeví banka se zajímavými službami a podmínkou bude mít třeba 2 miliony na výhodně úročeném spořicím účtu, tak do toho hned půjdu.


Offline - Návštěvník Profil 
27. 3. 2017 04:17 Odeslat příspěvek
Banky nebudou nabizet sluzby, na kterych by prodelaly. Vyhodne urocene ucty maji jen ty banky, ktere potrebuji nabrat nove klienty.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 3. 2017 10:29 Odeslat příspěvek
Měl by prosím někdo po ruce odkaz na nějaké co nejaktuálnější srovnání prémiových účtů? Srovnání, která se mi podařilo dohledat, jsou tak 2 roky stará.


Offline - Návštěvník Profil 
31. 3. 2017 16:07 Odeslat příspěvek
Sporici ucty uz byly zruseny ne? Urok uz je vsude tak nizky a inflace za letosni rok bude tak velka, ze se jiz neda mluvit o sporicich uctech...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 355  Další stránka
Stránka 85 z 355 [ Příspěvků: 5316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies