FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Předání nerovného přístupu Zuno Kanceláři fin. arbitra ČR

Offline - Inventář Profil 
25. 2. 2017 16:20 Odeslat příspěvek
neosobně: S tebou jsem se ani nepotkal a, upřímně, ani o to nestojím. Tykání nechápu jako výraz neúcty, ale jako na fórech běžné, dělám to tak odjakživa a dělala to vždy většina lidí. A titul? Ano, v zásadě je to titul, ale fakticky ten nick (který taky používám odjakživa) vznikl na základě přezdívky. To tak pro vysvětlení, i když u tebe to zrovna nemá moc cenu.

Ale původně tady nešlo o mě, ale smysl tvého podání arbitrovi. Chápu, že se rozčiluješ, taky bych nebyl happy (ale tak nějak bych počítal s tím, že jednou přijde doba, kdy budu ty prachy potřebovat ze Zuna dostat), ale boj je to předem prohraný. Asi je to u mne typická čecháčkovská předpos.anost, ale co nadělám. :D


Naposledy upravil drkarel dne 25. 2. 2017 20:22, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 2. 2017 16:41 Odeslat příspěvek
neosobně píše
Obě možné platby jak SEPA tak cizoměnová jsou jasné zahraniční platby = v jiné měně než tuzemské CZK, tudíž bud měly být obě nadále zpoplatněné nebo naopak zdarma pro vynucený převod z důvodu překážky na straně banky. (nejsme naštěstí členem eurozony)
Odhaduji počet klientů Zuno s devizovým zůstatkem (mimo €) na max. desítky, z toho asi nikdo sem nechodí pravidelně.
Myslím, že v příspěvcích výše se zračí známá čecháčkovská škodolibost apod.

A? To, ze jsou nakladove nekde uplne jinde, je proste fakt. Navic, pokud vim, tak ceny za SEPA a ostatni zahranicni platby byly i pred tou slevou odlisne. A ze daji slevu na SEPA platby? Proc by nemohli? Je to proste jejich obchodni politika, tak fakt nechapu, kde je problem


Offline - Nadšenec Profil 
25. 2. 2017 17:48 Odeslat příspěvek
Problém jsem již popsal dostatečně.
Problémem výše diskutujícíh bude hlavně to, že žádný devizový účet v jiné měně než max. € nemají.
Já jsem z bank vytáhl tolik, jako asi málokdo. Na druhé straně banky to nedělají zadarmo a s mými financemi snad řádně podnikají.
Navíc Zuno a i banka příjemce platby mají stejnou korespondenční banku RB AG Wien, která je i matkou Zuna, takže tučný poplateček skončil ve skupině RB AG a nemusely jej tedy rozdělit pro jinou cizí banku mimo skupinu RB AG.


Offline - Diskutér Profil 
25. 2. 2017 18:17 Odeslat příspěvek
Jsem přesvědčen, že stížnost na zvýhodnění SEPA platby před SWIFT nemá šanci na úspěch. Stejně jako banka stanovuje rozdílné ceny za různé druhy transakcí, může některý z poplatků dle svého uvážení odpustit. SEPA platba je navíc jiný druh platby než tzv. cizoměnová platba, její parametry jsou např. pro nás závaznou evropskou zákonnou normou upraveny (formát, rychlost převodu), narozdíl od plateb v jiných měnách než EUR. Jestli máme nebo nemáme EUR zde není podstatné. A dokonce některé české banky mají pro některé měny zvláštní přirážky, nebo naopak zvýhodnění - konkrétně třeba Sberbank, Oberbank, WSPK. Diskriminační by bylo, kdyby SEPA platbu banka někomu odpustila a někomu ne, a ti lidé by se v žádném ohledu nelišili.
Mohla by být ale skutečně úspěšná stížnost na nucenou konverzi, to je úplně jiný problém...
Jinak RB si s podobnými problémy hlavu nedělá. V souvislosti s útlumem staršího bankovního systému zrušila některé účty, což oznamovala nedoporučeným dopisem. Pokud si do zrušení nezřídil klient jiný účet v bance, prostě mu ho uzavřeli a peníze byly k vyzvednutí v bance. Když se dopis někde zatoulal, byli někteří lidé dost překvapení.


Offline - Nadšenec Profil 
17. 3. 2017 18:51 Odeslat příspěvek
Stačilo podat oficiální stížnost na postup Zuno Kanceláři fin. arbitra (v případě NE SEPA zahraničních plateb a účtování poplatku za ně, když současně SEPA zahraniční platby jsou zdarma a k tomu ta emailová výhrůžka, že klient který do 1.3. 2017 nevyprázdní své devizové konto se dočká konverze celého zůstatku na CZK) a Zuno mě ještě rádo celý poplateček nikoliv zanetbatelné výše vrátilo... )) ))... a to už se vyplatí nebýt ovce poplatečková čecháčkovská...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 20 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies