Kurz Eura po vánocích...

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod novgorod 10. 12. 2008 15:23

Chci se zeptat, jaké jsou prognozy na Kurz eura po vánocích/na začátku roku 2009, konkrétně někdy ke konci ledna... Vím že to nikdo nedokáže určit, ale vzhledem k tomu, že bude teprve začátek nového roku), tak určitě lze něco předpověděd, pokud rozumíte ekonomice (já ekonomice nerozumím).

Prosím nepište mi sem "kefry" o věšteckých koulích atd. Kurz nelze předpověděd, ale věřím že díky tomu, že bude začátek roku, což je významná událost periodicky se opakující lze o kurzu přece jenom říci něco určitějšího než jindy, po zbytek roku...

Jaký je tedy pravděpodobný výhled eura na konec Ledna 2009? Pujde euro spíše dolů, bude se držet, nebo pujde nahoru? (třeba až na 26 kč za 1 euro...?)

Děkuji
novgorod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 10. 12. 2008 16:08

Moje rozsahle makroekonomicke a mikroekonomicke znalosti s prihlednutim k onomu konci roku rikaji jasne: Pujde to bud dolu, nebo se bude drzet, nebo pujde nahoru. Na 100%. :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 12. 2008 16:51

Neni problem, ze nejsou zadne prognozy kratkodobeho kurzu meny (podivej se na patrii) na kurz CZK vuci hlavnim menam, ale spise jejich uspesnost, ktera se blizi povestnym Murphyho 50% (bud to vyjde nebo nevyjde). Takze i kdyz nejaka prognoza bude, tak bude dostatecne obecna nebo to s temer stejnou pravdepodobnosti bude opacne. Navic ted jsou vsechny trhy stale jeste hodne volatilni, takze jeden den to muze byt tak a za tyden uplne nekde jinde.

Obecne to ovlivnuje spousta faktoru, nejvice vykonnost ekonomiky a politika centralni banky. Pokud si myslis, ze hospodarstvi pujde do kolen vice nez v eurozone, tak bude tlak korunu prodavat (a naopak), pokud nase centralni banka nebude kopirovat politiku ECB ve snizoveni ceny penez, tak to korune zase pomuze. Jenze v tom roli hraji uz soucasna ocekavani trhu, ktera jsou v tom kurzu uz zapoctena - takze zalezi vice na odchylce od ocekavani.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 12. 2008 18:49

na podobnou otázku (ptal jsem se jaký kurz eura čekají další den) mi makléř z REOLu odpověděl: "tohle vědět, jsem milionář a nesedím tady..."
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 10. 12. 2008 19:23

mikicz: To rekl velmi trefne :D

Vazne, co se tyce smeru, tak bych ocekaval spis stagnaci / pokles koruny, a to ne kvuli roku, ale kvuli nasi ekonomice.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 12. 2008 20:26

no podle ČNB je naše ekonomika zdravá jako řípa... akorát kurz koruny tomu nějak neodpovídá...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 10. 12. 2008 21:43

Mě by taky zajímalo k čemu je informace o kurzu eura na konci ledna 2009 někomu, kdo nerozumí ekonomice?
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 12. 2008 18:40

no třeba chce spekulovat na forexu a doufal, že někdo z nás má křišťálovou kouli :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků