Má smysl podnikat v Amway?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Slávek 1. 3. 2008 09:09

Hankintatukku Oy a Fennobon Oy má vlastní výzkum, vlastní pozemky, kde sami pěstují plodiny na výrobu a mají certifikace ve vlastní zemi, kde se vše vyrábí, takže nějaký kydy, že Nutrilite je jedinná, to mě věru ani nezajímá. Navíc moje zkušennosti jednoznačně hovoří ve prospěch Finclubu, vaše vitamíny a doplňky nezabraly.

sp napsal: Skoda, ze tu mezi vami neni nejaky chemik nebo biochemik. Takhle ta diskuze s vami za moc nestoji a neda mi to ani moc prace. Ale co se da cekat, kdyz laici chteji zasvecene hovorit o tematu, o kterem nic nevedi, ze...?

Myslím, že už začínáš ze sebe dělat všeználka, i když nepopírám, že zkušennosti a schopnosti máš, seš schopen si najít info na netu, ale to z tebe boha neudělá.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SP 1. 3. 2008 09:59

Takze mily pane Slavku. Je mi opravdu lito, ale oznacovat oficialni vyjadreni nezavisle agentury Euromonitor Int. za "kydy" - to jsem od Vas skutecne necekal. Predpokladam, ze sva tvrzeni o Finclubu dokazete dolozit, tj. ze nam poskytnete prislusne certifikaty a prislusna data, ktera by potvrdila Vase tvrzeni o vyzkumu a vyvoji (odkazy publikace ve vedeckych casopisech, ucast na vedeckych konferencich, patenty, klinicke studie atd.).
Ja jsem na strankach Finclubu nasel pouze nasledujici:
"Certifikát GMP", "Výrobní společnost roku 2005", "Fosfoser Memory výrobek roku 2002", "Piimax C výrobek roku 1989", "Hvězdný dodavatel roku 2006" a hodnoceni financni sily od agentury D&B. Jiste uznate, ze s organicky certifikovanymi farmami to ma pramalo spolecneho.
Jestli firma vlastni organicky certifikovane farmy, jiste budete schopen dolozit, prislusne certifikaty, jako to treba cinim ja zde, pro znacku Nutrilite:

http://www.nutrilite.com/App_Common/doc ... ficate.pdf
http://www.nutrilite.com/App_Common/doc ... ficate.pdf
http://www.nutrilite.com/App_Common/doc ... ficate.pdf
http://www.nutrilite.com/App_Common/doc ... ec2006.pdf

A az vsechna sva tvrzeni take dolozite, milerad se Vam omluvim. Jinak - omlouvam se za to, ze pouziji stejna slova jako Vy - me veru nejake Vase kydy nezajimaji.

Z vlastni zkusenosti totiz vim, jak muze vypadat tzv. "vyzkum a vyvoj" neboli R&D ve farmaceuticke firme, ktera se take zabyva vyrobou potravinovych doplnku - nekdy je to totiz jen jeden clovek, ktery si prostuduje dostupnou literaturu a namicha prislusna slozeni, prida do toho nejakou "hitovku", co zrovna leti (antioxidant, vitamin nebo neco podobneho) a vyrobek je na svete. U potravinovych doplnku nikdo nevyzaduje klinicke studie, takze jestli je firma udela (jako napr. Nutrilite), je ciste na ni.

A na zaver: Pokud se tyka meho tvrzeni o tom, ze diskuze o chemii ci biochemii s laiky nemuze mit uroven, na tom trvam. Myslite si snad opak? Nedelam ze sebe zadneho boha. Chemii se venuji od svych deseti let a bavi me a prvnich 6 let v businessu jsem mj. stravil studiem slozeni vyrobku.
Vseznalka zde ze sebe rozhodne nedelam. Neni to moje vina, ze na mych argumentech nedokazete najit nic, co by se dalo zpochybnit.
SP
Diskutér

Odeslat příspěvekod soptik21 1. 3. 2008 10:28

Stavek:Ze stranek finklubu: Rostliny jsou pěstovány v ekologicky čistých oblastech bez použití chemických látek. Při pěstování jsou dodržovány zásady Good Agricultural Practice (GAP – praxe dobrého zemědělství).
At se divam jak chci, nikde nic o vlastnich farmach nic nevidim... :(

Dalsi: Hankintatukku velmi úzce spolupracuje s Výzkumným zemědělským ústavem. Zadává úkoly, které souvisejí s možností pěstování a zdomácněním rostlin ve Finsku. Po několika letech systematického výzkumu pak tento zemědělský ústav učí farmáře, jak rostliny pěstovat a jak se o ně starat, aby splňovaly ty nejvyšší nároky na kvalitu.
Vlastni vyzkum take hledam a nic :( Podobny vztah mela moje babicka se svym sousedem, kdyz mu davala rady jak pestovat merunky a vlassky orechy :lol: :lol: :lol:

Myslim, ze Nutrilitu s jeho vlastnimi certifikovanymi farmami, stovkami vedcu, zabivajici se vyzkumem (ve vlastnich laboratorich), nesaha toto ani po kotniky......

BTW: SP je chemik,tak co je to za "vseznalstvi" chtit se bavit na urovni?
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 1. 3. 2008 11:26

marvertin píše:4honza: Jako [i]zrůdnost /i]jsem označil jedinou věc: Nakupování výrobků od Amway za VOC a jejich prodávání za MOC své rodině, přátelům a známým. K tomu jsme se nikdy nesnížili.

Jak byste se cítil, kdyby jste požádal něko blízkého, ať Vám třeba koupí prací prášek v supermarketu, když už tam stejně jede a on si naúčtoval přirážku?
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 1. 3. 2008 11:35

Chtel bych jeste upozornit diskutujici na jednu vec a to jsou ruzne certifikaty. Dulezite je vedet, co dany certifikat certifikuje a nikoliv jak se jmenuje.

Vetsinou to je papir, ktery rika, ze dosahuji urciteho stupne kvality u urciteho mnozstvi jejich vyrobku. Ruzne dalsi certifikace potvrzuji, ze ma postupy, jak techto vysledku dosahovat opakovane a ze kdyz vyrobi smejd, dokaze rict, kde se stala chyba a ze zakaznik muze smejd reklamovat.

Ten urcity stupen kvality zminovany nahore muze napriklad znamenat naprosto prumerny vyrobek na trhu. Firma bez certifikatu muze vyrabet daleko kvalitnejsi vyrobky, ale nema na to lejstro.

Certifikace jsou vetsinou o popisu urciteho stavu, splnujici kriteria, ale nikoliv o kvalite vyrobku.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávek 1. 3. 2008 11:44

soptik21: SP je chemik,tak co je to za "vseznalstvi" chtit se bavit na urovni?

Vypadá to jako machrování a ne bavení na úrovni, jinak stačí si zajet do Finska na farmy, kde zjistíte jak a kdo pěstuje rostliny a nakonec mě je úplně jedno jestli ta která firma má lepší certifikaci či co, pro mě je důležitý efekt a ten vyzněl ve prospěch Finclubu oproti výrobkům Amway již v roce 1994, víc k tomu nemám co dodat.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soptik21 1. 3. 2008 11:58

To by chtelo sve tvreni nejak podlozit ne? Takhle tlachat umi kazdej...
"Nehledej příležítost, hledej trend."-najdi trend a příležitost přijde!
******
"Nedívejte se čím musíte projít, ale kam jdete." - B.Y.
******
"Vítězové nikdy nekončej a ty co končej, tak nevítězej." - D.Y.
soptik21
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bendaj 1. 3. 2008 15:44

[quote="Slávek";.... pro mě je důležitý efekt a ten vyzněl ve prospěch Finclubu oproti výrobkům Amway již v roce 1994, víc k tomu nemám co dodat.m/quote]

Finclub měl v roce 1994 na trhu drogerii nebo byl v roce 1994 na Českém trhu Nutrilite? že to porovnáváte...

equote="Slávek";jinak stačí si zajet do Finska na farmym/quote]
kde jsou? jak velké jsou?
bendaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 1. 3. 2008 16:52

Slávek napsal: má vlastní výzkum, vlastní pozemky, kde sami pěstují plodiny na výrobu a mají certifikace ve vlastní zemi, kde se vše vyrábí, takže nějaký kydy, že Nutrilite je jedinná



ja nevim co tu řešíte? 8) Snažil se tím říci(já jsem to tak pochopila)tak,že nutrilite neni jediná na světě,která ma vlastni farmy....okoukali to od nutrilite no... A už se tu dohadujete co a jaka firma má lepší certifikáty :D :D
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 1. 3. 2008 16:52

Tohle je asi nejzajimavejsi reportaz natocena o Amway/Quixtar se zabery skrytou kamerou.

http://jiyocricket.blogspot.com/2007/08 ... e-nbc.html

Cast z toho je v prepisu pro slabsi anglictinare tady:

http://www.msnbc.msn.com/id/4375477/

Zajimave momentky

1) Zfanatizovany dav kricici "Freedom" (svoboda) a pote "Flush that stinkin' job" (Pryc se "smradlavou" praci), dale se svickami a nekteri se slzami v ocich dle reportera slibuji vernost svym leadrum.

2) Na uvodnim seminari slibuji novackum za 12-18 mesicu 250 000 $

3) Americka vlada pokutovala Amway za nerealisticke sliby o prijmu distrubutou a naridila ji s tim skoncit.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 1. 3. 2008 16:58

sp napsal : A JE TO TADY: NOVYM CLENEM TEAMU NUTRILITE SE STAVA FOTBALISTA RONALDINHO!!!



Teda :? Podle toho jak ste to tu psal a napínal nás kdo bude další tak já myslela,,podle bulbiny,,že to bude někdo z ČR a ono nic :? Nevim co si mám o tom myslet ale kamarad který je fotbalový fanda tak mi říkal že,už dávno není taková hvězda jak býval už dávno ne :) Má taky nejaký roky a na paty mu šlapou mladí fotbalisti.Otázkou zůstáva co se stane když začal spolupracovat s nutrilite třeba se díky nim dostane zase tam kde byl :D :shock:
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bezbarvaponozka 1. 3. 2008 17:02

4honza : to video už tu bylo..myslim stranka kolem 40. Chjo..videa.. titulky...ale v AJ a že já jsem super angličtinář teda :? :D
bezbarvaponozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 1. 3. 2008 18:23

bezbarvaponozka:

Ano, mate pravdu. Ale chybel tam k tomu ten textovy prepis te reportaze z MSNBC, ktery muze opravdu pomoct tem, jejichz anglictina nestaci na to, aby rozumeli mluvene anglictine. Se slovnikem to zvladne i prumerny anglictinar.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bendaj 1. 3. 2008 19:08

4honza píše:Tohle je asi nejzajimavejsi reportaz natocena o Amway/Quixtar se zabery skrytou kamerou...

věc která se tu již řešila (stačí trochu zalistovat, snad kolem stránky 39) a navíc ji sám ještě překrucujete.
“If you're somewhat serious, all I mean by somewhat serious -- if you invest maybe, say, 10 to 15 hours a week in your business. This is your own business -- you could generate in the next 12 to 18 months, an extra quarter of a million.”
kde jsou sliby?

četl jste přípěvky na straně 39 a 40? asi evidentně ne, připadá mi to, jako by jste vyndal ze záchoda něco, co již bylo spláchnuto...
:D a ozdobil jste to s tim že máte přepis....

můžete to zde předkládat jak chcete, ale možná by neuškodilo, kdyby jste o Amway něco věděl, o Quixtar něco věděl a kdyby jste věděl něco o tom kdo je distributor a jaký je vztah mezi ním a firmou tak by vás tohle video vůbec nezajímalo...
bendaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 1. 3. 2008 19:50

bendaj:

Ano cetl jsem prispevky. Opakovani je matka moudrosti.

Take vim, ze vsechno je "dobrovolne" a ze "muzete dosahovat". Vzdy je dulezite takove vety generovat dostatecne neurcite, ale predevsim vyvolat pocit, ze pohadkove prijmy jsou v takovem casovem horizontu realne.

Ta pokuta ve Spojenych statech byla tedy za co? To nebylo za nerealisticke sliby, ale za to ze fanaticky dav rusil nocni klid? :-)
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků